[se02ep02] Klajūnai klausosi – EBM (Electronic Body Music)

„Electronic Body Music“ (EBM) yra elektroninės muzikos porūšis, atsiradęs devintojo dešimtmečio pradžioje, visų pirma Europoje, ir žinomas dėl savo išskirtinių savybių, išskiriančių ją iš kitų elektroninės muzikos žanrų. EBM sujungia post-punk, industrial ir elektroninės šokių muzikos elementus, kad sukurtų unikalų ir energingą skambesį.

Pagrindinės EBM savybės:

Pounding Beats: EBM būdingas negailestingas ir dažnai agresyvus ritmas, paprastai generuojamas būgnų mašinų ir sintezuotų perkusijų. Šie ritmai pasikartoja ir skatina, šokių aikštelėje sukuria skubos ir impulso jausmą.
Minimalistinės melodijos: EBM takeliuose dažnai būna minimalių arba pasikartojančių melodijų, daugiau dėmesio skiriant ritmui ir tekstūrai. Melodijos dažniausiai kuriamos naudojant sintezatorius ir yra sukurtos taip, kad būtų hipnotizuojančios ir kartojamos, o tai dar labiau padidintų žanro šokamumą.
Pramoninė estetika: EBM semiasi įkvėpimo iš industrinės muzikos judėjimo ir dažnai apima atšiaurius ir metalinius garsus. Ši pramoninė įtaka akivaizdi naudojant mechaninius ir metalinius garsus, taip pat su žanru susijusiuose tekstuose ir vaizdiniuose.
Vokalas: EBM vokalas paprastai pateikiamas įsakmiai ir kartais agresyviai. Jie dažnai perteikia socialinių ir politinių komentarų, distopijos ir maišto temas. Vokalo apdorojimas ir efektai yra įprasti, papildantys futuristinį ir šaltą žanro pojūtį.
Dainų tekstai: EBM dainų tekstai dažnai nagrinėja susvetimėjimo, technologijų, distopinių visuomenių ir politinės kritikos temas. Jie gali būti tamsūs ir verčiantys susimąstyti, atspindintys industrinę ir post-punk žanro įtaką.
Mada ir vaizdiniai: EBM pasižymi išskirtine mada ir vizualine estetika, kuri dažnai apima odą, nelaisvę ir futuristinį ar kiberpanko stilių. Šie vaizdai yra neatsiejama subkultūros, supančios EBM, dalis.
Dancefloor Focus: EBM pirmiausia yra šokių muzika, skirta klubų aplinkai. Jo negailestingi ritmai ir pasikartojančios struktūros skirtos priversti žmones judėti šokių aikštelėje, todėl tai yra pagrindinis pogrindžio ir alternatyvių klubų scenų elementas.
Tarp žinomų EBM menininkų ir grupių yra Front 242, Nitzer Ebb, DAF (Deutsch Amerikanische Freundschaft) ir Covenant. Bėgant metams EBM tobulėjo ir įtraukė elementus iš kitų elektroninių žanrų, tačiau pagrindinės jo charakteristikos – galingi ritmai, minimalistinės melodijos ir pramoninė estetika – ir toliau apibrėžia jo skambesį ir žavi tam skirtą gerbėjų bazę.

[se01ep24] surviving the game

keistos taisyklės kurias sugalvoja kiti, mane jau pradeda knisti, ir man vėl norisi priešintis ir naikinti viską paskui save.

man pastoviai reikia pokyčių, pokyčių ir veiksmo kitaip man ateis galas , mano pasaulis  visada turi judėti, ir keistos taisyklės mane varo iš proto.  čia jaučiuosi nesaugiai ir neramiai, nes taisyklės keičiasi ne dienom o valandom ar minutėm, o aš paparasčiausiai turiu išgyventi žiadimą, ir būti ramus, geras ir protingas…..

SKILLET – Surviving The Game