[SE01EP06] Įvadas į dirbtinio intelekto sukurtą mena

Dirbtinio intelekto sukurtas menas reiškia kūrybinę produkciją, kurią sukuria dirbtinio intelekto algoritmai ir modeliai. Šios sudėtingos sistemos yra skirtos analizuoti, suprasti ir imituoti žmogaus meno metodus, kad būtų sukurti unikalūs ir vizualiai patrauklūs meno kūriniai. Mašininio mokymosi, gilių neuroninių tinklų ir didelių duomenų derinys lėmė puikią pažangą šioje srityje, leidžiančią dirbtiniam intelektui sukurti daugybę meninių stilių – nuo tradicinių paveikslų iki abstrakčių kompozicijų ir net visiškai naujų bei siurrealistinių meno formų.

Dirbtinio intelekto sukurtų meno modelių pavyzdžiai:

1. Generatyvieji priešpriešiniai tinklai (GAN): GAN susideda iš dviejų neuroninių tinklų – generatoriaus ir diskriminatoriaus, kurie veikia kartu, kad sukurtų autentiškai atrodančius meno kūrinius. Generatorius bando kurti meną, o diskriminatorius bando atskirti dirbtinio intelekto sukurtą meną ir žmogaus sukurtą meną. Laikui bėgant generatorius tobulina savo kūrinius, kad veiksmingai apgautų diskriminatorių, todėl gaunami labai tikroviški ir meniški rezultatai.

2. Neuroninio stiliaus perkėlimas: ši technika apima vieno vaizdo turinio derinimą su kito vaizdo stiliumi, sukuriant unikalų abiejų vaizdų susiliejimą. Naudodamas giliuosius neuroninius tinklus, AI gali paversti įprastas nuotraukas užburiančiais meno kūriniais, imituojančiais garsių menininkų, tokių kaip Van Goghas, Picasso ar Munchas, stilius.

3. DeepDream: sukurtas Google, DeepDream yra žavus AI modelis, kuris pagerina vaizdus sustiprindamas juose aptinkamus modelius. Jis išpopuliarėjo kurdamas triuškinantį, siurrealistišką ir svajingą meną, pakartotinai modifikuodamas ir tobulindamas įvesties paveikslėlyje esančius raštus.

4. DALL-E: OpenAI sukurtas DALL-E yra revoliucinis kalbos į vaizdą modelis, galintis generuoti vaizdus pagal tekstinius aprašymus. Vartotojai gali įvesti rašytinius raginimus, o DALL-E interpretuos ir sukurs atitinkamus vaizdinius vaizdus, dažnai nepaisydami įprastinės vaizduotės.

5. StyleGAN: GAN patobulinimas, StyleGAN generuoja didelės raiškos vaizdus su precedento neturinčiu tikroviškumu. Tai leidžia valdyti įvairius sukurto meno kūrinio aspektus, todėl menininkai ir dizaineriai gali manipuliuoti produkcijos stiliais ir ypatybėmis pagal savo pageidavimus.

Išvada:

Dirbtinio intelekto sukurtas menas demonstruoja galingas dirbtinio intelekto galimybes kūrybiškumo ir meninės raiškos srityje. Šie modeliai toliau tobulėja ir stumia to, kas įmanoma, ribas, vedančią į naują žmonių ir mašinų bendradarbiavimo erą meno ir dizaino pasaulyje. Žmogaus vaizduotės ir mašininio intelekto susiliejimas žada ateitį, kai dirbtinio intelekto sukurtas menas taps neatsiejama meninio kraštovaizdžio dalimi.